Лист від 17.01.2020р. № 2412
Віце–прем’єр-міністру — Міністру цифрової трансформації
М.А. Федорову
Щодо необхідних законодавчих змін у сфері цифрових комунікацій
Шановний Михайле Альбертовичу!
Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка створена для сприяння розвитку сфери цифрових комунікаційних технологій в Україні, повідомляє наступне.
10 грудня 2019 року Телекомпалатою України було проведено індустріальний воркшоп «Антигравітація: 10 кроків до перемоги!». У заході взяли участь представники державної влади, керівники профільних бізнес-об’єднань, експерти ринку та представники стейкхолдерів медіа, телекомунікацій, цифрової інфраструктури та суспільства.
Окремо хочемо подякувати Міністерству та, зокрема, Заступнику Міністра Шелесту Олександру Володимировичу, за активну участь та підтримку тих ініціатив, які були висловлені експертами на зазначеному воркшопі.
Нам шкода, що Ви не мали змогу взяти участь у воркшопі. Разом з тим, розуміючи великий обсяг завдань та функцій, які покладено на новостворене міністерство та особисто на Вас, Михале Альбертовичу, надсилаємо до відома інформацію за результатами воркшопу.
Чотири команди стейкхолдерів розробили та презентували ініціативи, які необхідні з боку держави та які допоможуть цифровому розвитку бізнесу та суспільства.
Враховуючи ґрунтовність та експертність підготовлених ініціатив в сфері цифрового розвитку бізнесу, надсилаємо Вам їх перелік та вважаємо, що такі ініціативи можуть стати основою для підготовки у 2020 році дорожньої карти необхідних законодавчих змін.
Стейкхолдери визначили ініціативи, які необхідні для подальшого розвитку (надсилаємо у додатку до листа).
Ініціативи, які потребують як найскорішої реалізації, а саме, протягом найближчих одного-двох років, експертами було визначено:
- Забезпечення неухильного виконання державою, бізнесом та громадянами законодавства у сфері цифрових комунікацій.
- Забезпечення сталості основних цілей та напрямків розвитку цифрової економіки держави шляхом прийняття «Цифрового порядку денного України» (Цифрової адженди).
- Забезпечення підвищення рівня кібер-захисту бізнесу та громадян, діючи за принципом уникнення загроз, а не ліквідації наслідків.
- Імплементація Загального регламенту захисту даних (GDPR) в українське законодавство.
- Уніфікація та об’єднання всіх державних реєстрів з метою уникнення дублювання та необхідності повторного подання інформації, що в них міститься, у паперовому вигляді.
- Посилення захисту персональних даних шляхом технологічного захисту платформ/реєстрів, де вони зберігаються, та значне посилення кримінальної відповідальності за несанкціонований доступ, збір, обробку та поширення таких даних.
- Адаптація електронних сервісів для людей з обмеженими можливостями.
Зі свого боку усі учасники воркшопу та представники Телекомпалати України висловили свою готовність в подальшому активно брати участь у розробці таких необхідних змін.
З повагою
Голова Ради Асоціації Т.В. Попова