Від 01.08.2022 № 2693

Міністерство цифрової трансформації України

Щодо пропозицій до проєкту Методики визначення шкоди

та збитків, завданих інфраструктурі транспорту,

електронній комунікаційній мережі та зв’язку

внаслідок збройної агресії російської федерації

 Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка об’єднує учасників ринку електронних комунікацій, звертається з приводу наступного.

Повномасштабна війна змінила пріоритети цифрової трансформації України. Численні втрати та руйнування обумовлюють необхідність надання допомоги постачальникам електронних комунікаційних послуг та/або мереж у відновленні інфраструктури електронних комунікацій для надання українцям послуг доступу до мережі Інтернет, телевізійних сервісів, відшкодування збитків, які понесли постачальникам електронних комунікаційних послуг та/або мереж у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації.

У зв’язку з продовженням воєнного стану відсутня достовірна та узагальнена інформація щодо втрат у сфері електронних комунікацій. Жоден з існуючих  нормативно-правових актів не враховує особливості діяльності у цій сфері. Разом з тим, відновлення зв’язку українцям необхідно тут і зараз. 

Тому Телекомунікаційна палата України спільно з Асоціацією правовласників та постачальників контенту та Інтернет Асоціацією України  напрацювали пропозиції до проєкту наказу Мінінфраструктури «Про затвердження Методики визначення шкоди та збитків, завданих інфраструктурі транспорту, електронній комунікаційній мережі та зв’язку внаслідок збройної агресії російської федерації» в частині визначення шкоди і збитків для надання послуг фіксованого доступу до мережі Інтернет та послуги електронних комунікацій з доступу до пакетів телеканалів і радіоканалів.

Враховуючи вказане, звертаємося з проханням до Міністерства цифрової трансформації України зробити усе можливе для прийняття нормативно-правового акту, який врегулює особливості фіксації та визначення шкоди і збитків операторів у сфері електронних комунікацій, які постраждали від військової агресії російської федерації.

З повагою

Голова Ради Асоціації                                                                     Т.В. Попова