Від 13.07.2022 № 2689

Голові Комітету ВРУ з питань

гуманітарної  та інформаційної політики

Потураєву М.Р.

Голові підкомітету цифрової інфраструктури,

електронних комунікацій та смарт-інфраструктури Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації

Федієнку О.П.

Голові Національної ради України

з питань телебачення і радіомовлення

Герасим’юк О.В.

Голові Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

Сьомкіну  С.В.

 Члену Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

Бойко С.Ю.

 

Щодо пропозицій та підтримки прийняття

законопроєкту «Про медіа», реєстр. № 2693-д

 

Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка є об’єднанням провідних постачальників конвергентних послуг у сфері цифрових комунікацій, що створене з метою саморегулювання, сприяння розвитку в Україні сфери цифрових аудіовізуальних послуг, цифрових медіа, Інтернету, звертається з приводу наступного.

Нещодавно, а саме 23 червня, відбулась визначна подія – лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Статус кандидата офіційно розпочинає процес набуття Україною членства в ЄС, що означає запуск активної роботи над подальшими кроками та реформуванням країни попри війну, аби не втрачати темпи нашої інтеграції.

Європейська Комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата за умови, зокрема, подолання впливу приватних інтересів шляхом ухвалення закону, що приводить законодавство України у відповідність до директиви ЄС щодо аудіовізуальних медіапослуг та наділяє незалежного регулятора медійної сфери відповідними повноваженнями.

Так, у Верховну Раду України ще 02.07.2020 було внесено доопрацьваний проєкт Закону «Про медіа» за реєстр. № 2693-д (далі – Проєкт Закону), яким передбачено оновлення застарілої законодавчої бази у галузі телерадіомовлення.

Ми дійсно вважаємо, що свого часу було проведено колосальну роботу по доопрацюванню положень Проєкту Закону, у тому числі за участі представників Телекомпалати.

Як стало нам відомо, у найближчий час буде відбуватися активна робота над його доопрацюванням, оскільки є велика вірогідність його прийняття вже до Дня Незалежності України. Тому, просимо долучити до робочих нарад та обговорень положень Проєкту Закону, у тому числі, представників Телекомпалати.

 Враховуючи вказане, надсилаємо у додатку до листа порівняльну таблицю пропозицій з обґрунтуванням до кожного пункту та будемо вдячні за залучення до роботи і врахування пропозицій під час доопрацювання редакції Проєкту Закону до другого читання.

Голова Ради Асоціації                                                             Т.В. Попова