Національна рада України з питань
телебачення і радіомовлення

Щодо надання роз’яснення стосовно переліку універсальної програмної послуги
в умовах карантину, встановленого КМУ

Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка об’єднує провідні компанії сфери цифрових технологій, у тому числі провайдерів програмної послуги, звертається з приводу наступного.
Верховною Радою України 30 березня було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (реєстр. № 3275 від 29.03.2020).


Так, розділом X «Прикінцеві положення» вказаного Закону передбачено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) до складу універсальної програмної послуги входять інформаційні, інформаційно-аналітичні, інформаційно-пізнавальні телерадіопрограми телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, які відповідно до ліцензій на мовлення здійснюють ефірне телевізійне мовлення або цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу на території розташування відповідної багатоканальної телемережі. Провайдери програмної послуги забезпечують включення таких телепрограм до всіх пакетів програм, які вони пропонують абонентам, та забезпечують отримання таких телерадіопрограм усіма абонентами без стягнення будь-якої плати з телерадіоорганізацій, крім випадків коли телерадіоорганізація подала до Національної ради заяву про невходження та (або) вихід зі складу універсальної програмної послуги та повідомила про це провайдера програмної послуги.


Таким чином, з метою виконання норм прийнятого Закону провайдерам програмної послуги необхідно оновити склад універсальної програмної послуги.
Відповідно до частини дев’ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» перелік програм універсальної програмної послуги затверджується Національною радою для населеного пункту (села, селища, міста, району, області, всієї України), на території якого провадить діяльність провайдера програмної послуги, з урахуванням виду технології, що використовується для провадження такої діяльності.

Враховуючи вказане, просимо надати роз’яснення стосовно порядку виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» щодо включення інформаційних, інформаційно-аналітичних, інформаційно-пізнавальних телерадіопрограм телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, які відповідно до ліцензій на мовлення здійснюють ефірне телевізійне мовлення або цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу на території розташування відповідної багатоканальної телемережі, до складу універсальної програмної послуги.

З повагою
Голова Ради Асоціації
«Телекомунікаційна палата України»                                        Т.В. Попова