Лист від 04.12.2019р. № 2392

  Міністру Кабінету Міністрів України

  Д.О. Дубілету

Щодо зменшення кількості звітності, що подається до органів Держстату

 Шановний Дмитре Олександровичу!

Телекомунікаційна палата України, яка об’єднує легальних гравців ринку цифрових комунікацій, звертається з приводу наступного.

Як нам стало відомо, Ви активно працюєте над питанням зменшення кількості звітів, які підприємства подають у Держстат.

Тому, хочемо звернути Вашу увагу на необхідності скасування обов’язку подавати «Звіт про діяльність операторів, провайдерів телекомунікацій та поштового зв’язку», форму державного статистичного спостереження № 14-зв’язок, яку затверджено наказом Держстату України від 22.01.2019 № 23 (далі – Форма Звіту 14-зв’язок) з огляду на наступне.

08.01.2019 набуло чинності рішення НКРЗІ від 20.11.2018 № 597 «Про внесення змін до рішення НКРЗІ від 05.04.2016 №180 «Про затвердження Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації і визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 04.11.2008 № 1189 та від 25.12.2008 № 1283 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.12.2018 за № 1478/32930).

Згідно з вказаним рішенням оператори, провайдери телекомунікацій подають щоквартально з першого кварталу 2019 року за новими формами звітність: № 1-К (квартальна); № 2-К (квартальна); № 3-К (квартальна);
№ 4-К (квартальна); №
7-К (квартальна) та за 2019 рік за формами № 5-Р (річна); № 6-Р (річна) відповідно до Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації (далі – Порядок звітності НКРЗІ).

Свого часу, ще у 2016 році на стадії громадського обговорення проекту Звітності НКРЗІ, Телекомпалата підтримала необхідність її запровадження, оскільки це б надало можливість одержання Регулятором реальної інформації про ринок телекомунікацій.

Разом з тим, Форма Звіту 14-зв’язок, що подається операторами, провайдерами телекомунікацій до органів Державної служби статистики України містить схожі вимоги та показники із Порядком звітності НКРЗІ та дублює необхідність подання одних і тих же показників як до НКРЗІ, так і до Держстату, що створює необґрунтоване навантаження на операторів, провайдерів телекомунікацій.

Асоціація «Телекомунікаційна палата України» неодноразово на чисельних нарадах, у тому числі, за участі представників Держстату наголошувала на необхідності скасування вказаної Форми Звіту 14-зв’язок з метою уникнення дублювання інформації, що подається операторами, провайдерами телекомунікацій.

За наявною інформацією у Державної служби статистики України відсутня необхідність у отриманні такого масиву інформації, а на зборі такого роду звітності наполягали у Держспецзв’язку.

Проте, враховуючи принцип «єдиного вікна» при подачі звітності та усунення дублювання функцій державних органів, вважаємо, що органи Держстату та Держспецзв’язок можуть отримувати звітну інформацію у порядку взаємного обміну інформацією з НКРЗІ, а тому наполягаємо на розгляді питання негайного скасування Форми Звіту 14-зв’язок.

Враховуючи вказане, просимо Вас, Дмитре Олександровичу, надати доручення Державній службі статистики в частині скасування Форми  Звіту 14-зв’язок та необхідності подання подвійної звітності операторами, провайдерами телекомунікацій.

Зі свого боку повідомляємо, що Асоціація «Телекомунікаційна палата України» готова активно брати участь в усіх необхідних нарадах та надавати свою експертну допомогу.

З повагою,

 

Голова Ради Асоціації

«Телекомунікаційна палата України»                                          Т.В. Попова