№ 2835 від 01.03.2024 р.

 Київська міська рада

 Копії:

Київська міська державна адміністрація

 Заступнику голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO)

Оленичу П.С.

  

Щодо проекту Рішення Київської міської ради

«Про врегулювання питань з доступу до інфраструктури

об’єктів комунальної власності при розташуванні

технічних засобів електронних комунікацій

 

Асоціація «Телекомунікаційна палата Україна» (надалі – Асоціація), що об’єднує легальних суб’єктів у сфері медіа та електронних комунікацій, які виступають за створення рівних умов та сприятливого середовища для ведення чесного бізнесу, висловлює свою повагу та звертається з приводу наступного.

На офіційному сайті розміщено проект рішення Київської міської ради «Про врегулювання питань з доступу до інфраструктури об’єктів комунальної власності при розташуванні технічних засобів електронних комунікацій» (далі – проект Рішення) для громадського обговорення.

Проектом Рішення пропонується встановити, що розмір плати за доступ до елементів інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності територіальної громади міста Києва затверджується рішеннями Київської міської ради на пленарних засіданнях (пункт 3 проекту Рішення).

Хочемо повідомити, виходячи з практики на сьогодні відсутні критичні питання щодо оплати доступу до інфраструктури об’єктів комунальної власності при розташуванні технічних засобів електронних комунікацій та розмірів плати на території територіальної громади міста Києва. Оскільки розміри плати за доступ визначені в договорах з урахуванням тарифів на розміщення електронних комунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності.

Водночас, перегляд або зміна підходів у встановленні розмірів плати під час дії воєнного стану може призвести до значних адміністративних та часових витрат на переукладення великої кількості договорів, що унеможливить подальшу процедуру доступу на тривалий час, а відповідно і стале та безперебійне надання електронних комунікаційних послуг абонентам, що є одним з головних пріоритетів, у тому числі на виконання ряду рішень РНБО.

Крім того, зміна розмірів плати без перехідного періоду є критичним для планування бюджетів компаній та впливає на тарифну політику в умовах коливань кількості абонентів і відповідно доходу компаній під час війни, оскільки мільйони українців вимушено виїхали за кордон.

Враховуючи вказане, також просимо в рішенні Київської міської ради врахувати, що механізми визначення розміру плати за доступ та самі розміри плати за доступ повинні відповідати статті 17 Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж».

Також, пропонуємо встановити перехідний період або відтермінувати на період дії воєнного стану набуття чинності деякими положеннями вказаного проекту Рішення.

Підсумовуючи вказане, просимо додатково доопрацювати проект Рішення з урахуванням наданих Асоціацією зауважень. Відповідні пропозиції додаються до листа у вигляді порівняльної таблиці.

Заздалегідь вдячні за співпрацю та повідомляємо, що готові взяти участь в усіх необхідних зустрічах та обговореннях з означених питань.

З повагою

Голова Ради Асоціації

«Телекомунікаційна палата України»                                                Т. Попова