Від 28.03.2022 № 2664

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку

Міністерство цифрової трансформації

Міністерство економіки України

Кабінет Міністрів України

 

Щодо доповнення Переліку товарів критичного імпорту

 

Асоціація «Телекомунікаційна палата України» (далі – Асоціація), яка об’єднує учасників ринку електронних комунікацій, звертається з приводу наступного.

В умовах сьогодення одним з першочергових завдань держави є поширення правдивої та неупередженої інформації серед населення України та світу. Компанії, що надають послуги доступу до мережі Інтернет, хмарних послуг та сервісів збереження даних, докладають максимальних зусиль, аби такий доступ не припинявся.

Проте наразі виникає гостра необхідність термінового придбання телекомунікаційного обладнання та сервісів (послуг) за кордоном, а також залишається обов’язок перед іноземними партнерами у щомісячному розрахунку за їх послуги.

Такі операції здійснюються виключно у валютних розрахунках.

Так, згідно зі статтею 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» товар – це будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі).

Враховуючи вказане, просимо вас ініціювати внесення змін до Постанови КМУ від 24 лютого 2022 р. № 153 та розширити Перелік товарів критичного імпорту товарами, спрямованими на збереження стабільної роботи електронних комунікацій України, та забезпечити можливість здійснення транскордонних валютних платежів за операції з імпорту означених товарів (послуг).

З повагою

Голова Ради                                          Т. Попова