Вих. Телас № 95/21 від 08 вересня 2021 року

Віце-прем’єр-міністру –

Міністру цифрової трансформації України

Федорову М.А.

Щодо надання пропозицій до проекту Правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг

Шановний Михайле Альбертовичу!

Українська асоціація операторів зв’язку «Телас» (далі – Асоціація «Телас») та Асоціація «Телекомунікаційна палата України», що об’єднують провідних операторів телекомунікацій України, висловлють Вам щиру повагу та на лист Міністерства цифрової трансформації України від 06.08.2021 № 1/04-4-8736 повідомляють про наступне.

Зазначеним листом Асоціаціям було повідомлено про продовження терміну надання пропозиції до проекту Правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг (далі – Правила), які розробляються у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону «Про електронні комунікації», до 25 серпня 2021 року зважаючи на численні звернення учасників ринку.

Асоціація «Телас» та Асоціація «Телекомунікаційна палата України», розуміючи значний майбутній вплив Правил на державне регулювання сфери електронних комунікацій, починаючи з серпня та по теперішній час проводять роботу щодо доопрацювання експертами Асоціацій наданого Міністерством цифрової трансформації України проекту Правил.

За результатами розгляду експертами Асоціацій надаємо пропозиції та зауваження з обґрунтуваннями до розділів 1 – 8 проекту Правил, які у вигляді порівняльних таблиць у складі двох частин додаються до цього листа.

Додатково інформуємо, що станом на сьогодні Експертами Асоціацій опрацьовано розділи з 1 по 21 проекту Правил, розділи з 22 по 25 проекту Правил та загалом проект Правил буде опрацьовано та надіслано до Міністерства цифрової трансформації України до 15 вересня 2021 року.

Звертаємо Вашу увагу, що за результатами опрацювання всього проекту Правил, Асоціаціями можуть бути надані додаткові пропозиції до розділів 1 – 8, що надсилаються Вам разом з цим листом.

Зважаючи на великий обсяг проекту Правил та значний вплив цього документу на відносини між постачальниками електронних комунікаційних послуг та їх споживачами, слід зазначити, що розробка Правил потребує якісного та ґрунтовного аналізу, що не може бути реалізовано у встановлений Міністерством цифрової трансформації України строк.

Зі свого боку, Експерти Асоціацій готові взяти активну участь у роботі відповідної робочої групи Міністерства цифрової трансформації України з розробки Правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг на виконання Закону України «Про електронні комунікації».

Сподіваємося на взаєморозуміння та подальшу плідну співпрацю.

 

З повагою,

Голова Ради Української асоціації

операторів зв’язку «Телас»                                                       Л.М. Ошеров

Голова Ради Асоціації

«Телекомунікаційна палата України»                                          Т.В. Попова

KPI_TelPU2021#1