Фінансування у гривні для зміцнення телекомунікаційної галузі

  • Кредит ЄБРР $65 млн у гривні для підтримки злиття «Датагруп» з «Волею»
  • Споживачі отримають вигоди від консолідації в телекомунікаційному секторі
  • Найбільший кредит ЄБРР в українському секторі телекомунікацій, медіа та технологій

 Компанія «Датагруп», яка є одним з провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, купує провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного Інтернет-доступу в роздрібному сегменті компанію «Воля». Фінансування для цієї угоди забезпечує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

ЄБРР надає кредит у розмірі $65 млн у гривневому еквіваленті компанії «Датагруп», мажоритарним власником якої є фонд під управлінням компанії «Horizon Capital». Кредитні кошти насамперед будуть використані для придбання компанії «Воля», яке дозволить створити більш потужного і конкурентоспроможного телекомунікаційного оператора з кращою якістю послуг та ширшим їхнім набором.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне сказав:«Ми в ЄБРР віримо у те, що технології здатні міняти світ на краще. Подальша цифровізація України вимагатиме масштабних інвестицій у розширення покриття, підвищення швидкості та покращення якості. Українські споживачі незабаром відчують позитивні результати об’єднання компаній «Датагруп» і «Воля». Нова компанія інвестуватиме в кращу інфраструктуру, інновації та відмінне обслуговування клієнтів, завдяки чому нам усім буде легше зв’язуватися один з одним».

Засновник та Головний виконавчий директор «Horizon Capital» Олена Кошарна зазначила: «Ми дуже раді, що ЄБРР підтримав наше бачення перспективності об’єднання компаній «Датагруп» і «Воля». Це злиття створить достатньо масштабну платформу, яка є необхідною для залучення суттєвих капітальних інвестицій в модернізацію української інфраструктури «останньої милі» та загальнодержавної волоконно-оптичної інфраструктури. ЄБРР – цінний партнер «Horizon Capital» та наших портфельних компаній, який надає кредити на розширення та збільшення виробничих потужностей, фінансує придбання компаній для подальшого зростання, а також робить внески до наших фондів з метою залучення приватного капіталу в даний регіон. Успіх «Датагруп» і «Волі» сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості України та зростанню обсягу прямих іноземних інвестицій».

Генеральний директор та акціонер «Датагруп» Михайло Шелемба сказав: «Ми раді оголосити про співпрацю з ЄБРР, результатом якої стало отримання фінансування на суму $65 млн. Ці кошти будуть інвестовані у бізнес для підтримання його зростання та розвитку – придбання компанії «Воля» та повномасштабну модернізацію мережі. Це фінансування підтримує наші плани розвитку і дозволить зробити нашу мережу найсучаснішою на телекомунікаційному ринку України, підняти якість послуг на новий рівень і перевищити очікування споживачів в якості їхнього надійного партнера. Ми вважаємо, що це лише початок довгострокової співпраці з ЄБРР і з нетерпінням чекатимемо на численні нові можливості та масштабні проєкти у майбутньому».

 У рамках співробітництва з ЄБРР «Датагруп» також зобов’язалася розширити свою програму стажувань та пропонувати більше можливостей для навчання та працевлаштування українській молоді.

 ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Лише за останні 2 роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €2 млрд для української економіки. Ці інвестиції поєднуються з підтримкою змін у законодавстві та політиці, спрямованих на боротьбу проти корупції, підвищення ефективності управління на державних підприємствах, реалізацію структурних реформ та створення більш прозорого бізнес-середовища.