Від 01.02.2021 р. №2570

 Голові Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики

Гетманцеву Д.О.

 Голові Комітету ВРУ з питань цифрової трансформації

Крячку М.В.

Народному депутату України

Федієнку О.П.

Щодо пропозицій до проєкту

Закону України від 02.10.2020 р. №4184

Шановні народні депутати!

Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка є об’єднанням провідних постачальників конвергентних послуг у сфері цифрових комунікацій, що створене з метою саморегулювання, сприяння розвитку в Україні сфери цифрових аудіовізуальних послуг, цифрових медіа, Інтернет, звертається з приводу наступного.

У Верховній Раді України 02.10.2020 зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» за  реєстр. № 4184 (далі – проєкт Закону № 4184).

Так, у розкладі засідань Верховної Ради України на 2–5 лютого 2021 року заплановано винесення проекту Закону № 4184 з метою його розгляду народними депутатами.

Законопроект має на меті збільшити доходи Державного бюджету за рахунок оподаткування податком на додану вартість електронних послуг, які надаються нерезидентами на митній території України.

Вітчизняний бізнес, який надає аналогічні цифрові послуги та сплачує податки в Україні, підтримує згаданий законопроєкт, адже з його прийняттям буде запроваджено рівні умови оподаткування з іноземними компаніями.

Водночас, з метою удосконалення регулювання та охоплення максимально повного переліку послуг, що підпадають під оподаткування, при розгляді законопроекту до другого читання просимо звернути увагу на необхідність розширення видів діяльності, за які має сплачуватись ПДВ, а саме: послуги доступу до пакетів телевізійних програм (каналів) у мережі Інтернет.

Також, пропонуємо уточнення щодо можливості надання послуг з застосуванням мобільних додатків та на платформах спільного доступу до інформації чи відео.

Враховуючи вказане, просимо розглянути надані пропозиції та подати їх до другого читання. Порівняльна таблиця додається.

З повагою

Голова Ради Асоціації                                                     Т.В. Попова

KPI_TelPU2021#1.9