22 грудня 2020 р. «Датагруп» оголосила, що досягла домовленості про придбання в Україні 100 % групи компаній Volia за повної підтримки фонду EEGF II Horizon Capital. EEGF II є єдиним фінансовим інвестором «Датагруп» із часткою 96,13 % разом із генеральним директором Михайлом Шелембою, частка якого становить 3,87 %. Угода підлягає офіційному схваленню з боку регуляторних органів.

Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital, прокоментувала цю угоду: «Візія об’єднання цих двох компаній, кожною з яких володіє фонд прямого інвестування, була давньою мрією Horizon Capital і «Датагруп». Ми раді реалізувати можливості, що виникають у результаті злиття двох компаній, які доповнюють одна одну. Як «Датагруп», так і Volia працюють у дуже фрагментованих галузях, що історично означало обмежений інтерес інвесторів і відповідний обсяг інвестицій. Масштаб має дуже велике значення, коли йдеться про телекомунікаційну інфраструктуру, щоб відповідати вимогам зростаючої діджиталізації країни, а це потребує значних капіталовкладень для модернізації та розширення як мережі доступу, так і національної оптоволоконної інфраструктури. Виграють від цього злиття споживачі України та країна в цілому, оскільки Україні потрібні значні інвестиції в інфраструктуру, щоб відповідати вимогам епохи цифрових технологій». На закінчення вона зазначила: «Я хочу висловити щиру подяку талановитій управлінській команді Volia та її акціонерам, які створили успішний бізнес із метою надавати якісні послуги, впроваджувати інновації та перевершувати очікування споживачів, а також професійній команді «Датагруп».

Михайло Шелемба, генеральний директор та акціонер «Датагруп», додав: «Я з нетерпінням чекаю на початок цього нового, захоплюючого етапу в розвитку компанії. Ринок фіксованого широкосмугового доступу до мережі Інтернет в Україні надзвичайно роздроблений, оскільки в країні працює понад 5000 постачальників цієї послуги. Ця велика фрагментація не дозволяє більшості гравців підтримувати високий рівень інвестицій, необхідний для постійного впровадження нових технологій, що є критичним у сучасному цифровому світі. Злиття компаній «Датагруп» та Volia дозволить нам створити операційну синергію, інвестувати в модернізацію наших мереж, продовжувати надавати високоякісні послуги нашим клієнтам та відкриє більше можливостей для наших співробітників. Кожна компанія обслуговує різні сегменти ринку: «Датагруп» є лідером B2B-сегмента, лише 15 % доходів якої приносить B2C, тоді як Volia – лідер у сегменті B2C, що отримує менш ніж 5 % своїх доходів від B2B-клієнтів. Після інтеграції об’єднаний бізнес генеруватиме понад 130 мільйонів доларів виручки та 50 мільйонів доларів EBITDA з одним із найнижчих коефіцієнтів заборгованості серед великих телекомунікаційних компаній у регіоні Центральної та Східної Європи. Ми сподіваємось, що ця угода дозволить залучити інвестиції в інфраструктуру України як із боку вітчизняних, так і з боку міжнародних інвесторів. Ми віримо в Україну та її майбутнє!»

Антон Дзюбенко, генеральний директор компанії Volia, додав: «Від імені Volia, нашої управлінської команди та співробітників можу запевнити, що ми з нетерпінням чекаємо на початок нової співпраці з «Датагруп» та Horizon Capital. Ми пишаємося нашою командою та вагомими досягненнями протягом багатьох років і сподіваємось на нові здобутки на базі нашої консолідованої платформи. Злиття дозволить нам впровадити нові технології, поліпшити стандарти корпоративного управління та зробити вагомий внесок на шляху України до діджиталізації та подолання цифрового розриву. Це безпрограшний варіант для всіх – компанії «Воля», «Датагруп» та України, – оскільки високі темпи зростання та операційна ефективність принесуть більше податків та переваг суспільству. Більш того, ця угода сприятиме впровадженню урядової ініціативи з досягнення світового лідерства у наданні високоякісних цифрових послуг для наших громадян».