Лист ТелПУ № 2436 від 18.05.2020

Комітет Верховної Ради України з питань

цифрової трансформації

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики

Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом

Народним депутатам України

Щодо необхідності прийняття в цілому проєкту 
Закону України реєстр. № 2042 від 03.09.2019

 

Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка об’єднує провідних операторів, провайдерів телекомунікацій, звертається з приводу наступного.

Верховною Радою України було зареєстровано 03.09.2019 року за № 2042 проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» та прийнято в першому читанні 12.11.2019 року.

Так, згідно офіційного сайту Верховної Ради України вказаний Проєкт Закону очікує свого розгляду у повторному другому читанні. 

Асоціація неодноразово наголошувала на необхідності його як найскорішого прийняття, оскільки саме його норми спрямовані на припинення ситуaцій, коли ОСББ або ж управляючі компанії та органи місцевого самоврядування відкрито ігнорують виконання норм Закону «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж» (далі – Закон про доступ), що призводить до обмеження доступу операторів до інфраструктури об’єктів доступу і, відповідно, обмежує доступ споживачів до електронних комунікаційних послуг.

З прийняттям законопроекту буде усунуто прогалини у Законі про доступ, які надають можливість окремим власникам (володільцям) інфраструктури об’єктів доступу ухилятись від його виконання. У свою чергу, оператори отримають змогу прокладати електронні комунікаційні мережі за граничними розмірами плати за доступ, встановленими у Законі про доступ, та здійснювати покриття мережами у віддалених регіонах країни.

Враховуючи вищевказане, асоціація «Телекомунікаційна палата України» вітає прагнення народних депутатів щодо вирішення вказаного проблемного питання та звертається з проханням посприяти найскорішому прийняттю проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики» (реєстр. № 2042 від 03.09.2019) в цілому.

 З повагою

 Голова Ради Асоціації                                                                              Т.В Попова

KPI_TelPU2020#1