Лист від 03.09.2018 № 2317

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

 Щодо проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо

скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

 Телекомунікаційна палата України, яка об’єднує гравців ринку цифрових комунікацій України, висловлюючи свою повагу звертається з приводу наступного.

На офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розміщено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» для громадського обговорення.

Вказаним проектом Закону передбачається, зокрема, замінити ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікації на надання повідомлення суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій, про початок провадження діяльності.

Такі запропоновані зміни підтримуються Асоціацією. Разом з тим, враховуючи такі дерегуляційні норми проекту Закону, пропонуємо посилити відповідальність за здійснення діяльності без повідомлення про початок провадження діяльності (зміни до статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Крім того, пропонуємо доповнити чітким зобов’язанням для суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність у сфері телекомунікацій, щодо наявності офіційної сторінки в Інтернет (зміни до статті 42 Закону України «Про телекомунікації»). Така пропозиція стане логічною, оскільки наприклад, пунктом 1.4. Основних вимог до договору про надання телекомунікаційних послуг (затверджені Рішенням НКРЗІ від 29.11.2012 № 624) передбачено, що оператори, провайдери повинні оприлюднювати форми договорів та умови публічних договорів на своїх веб-сайтах і в місцях продажу послуг .

Пропозиції у вигляді чітко сформульованої редакції змін додаються.

Тетяна Попова, Голова Ради Асоціації                 

KPI_TelPU#4

Завантажити Порівняльну таблицю

файл формату .doc