Лист № 2432 від 24.04.2020

Голові Верховної Ради України

РАЗУМКОВУ Д.О.

 Голові Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності

МОНАСТИРСЬКОМУ Д.А.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації

КРЯЧКУ М. В.

Голові Комітету з питань правової політики

КОСТІНУ А.Є.

 

Шановні народні депутати!

У Верховній Раді України було зареєстровано за № 2654 від 20.12.2019 проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)», який 16 квітня 2020 прийнято за основу із скороченням строку підготовки.

Вказаним законопроектом передбачено посилення протидії пошкодженням, руйнуванням телекомунікаційних мереж. Злочинні втручання у функціонування складових телекомунікаційної мережі мають негативні наслідки як для споживачів телекомунікаційних послуг (оскільки впливають на рівень та якість послуг, які вони отримують), так і для операторів, провайдерів телекомунікацій, які несуть значні матеріальні збитки для відновлення власної телекомунікаційної інфраструктури.

Разом з тим, на сьогодні в умовах карантину критично важливою є безперебійна робота телекомунікаційних мереж, оскільки є складовою забезпечення стабільної дистанційної роботи великої кількості громадян, які працюють з дому, а також мережа Інтернет – це один з головних комунікаційних каналів одержання оперативної інформації.

Враховуючи вищевказане, асоціація «Телекомунікаційна палата України» вітає прагнення народних депутатів щодо вирішення вказаного проблемного питання та звертається з проханням посприяти найскорішому прийняттю проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення захисту телекомунікаційних мереж)» в цілому.

З повагою

Голова Ради Асоціації                                                                 Т.В Попова