Лист ТелПУ від 24.10.2017 № 2235

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Державна регуляторна служба України

 

Щодо проекту ЗУ «Про внесення змін до деяких

законодавчих актів щодо врегулювання питань

авторського права і суміжних прав»

 

Асоціація «Телекомунікаційна палата України», яка об’єднує підприємства ринку цифрових комунікацій, звертається з приводу з наступного.

На офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 26 вересня 2017 року розміщено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (далі – проект Закону) з метою його громадського обговорення.

Після детального аналізу положень проекту Закону, вважаємо, що є необхідність у його суттєвому доопрацюванні з метою узгодження з нормами Господарського та Цивільного кодексів України, Закону України «Про електронні документи та електронний документообігу», а також із положеннями Директиви Ради 93/83/ЄЕС від 27 вересня 1993 року та Директиви 2001/29/ЄС про гармонізацію певних аспектів авторського права та суміжних прав в інформаційному суспільстві.

Крім того, хочемо звернути увагу, що встановлення необхідності для правовласника одержувати винагороду виключно через організації колективного управління є порушенням основних принципів цивільного законодавства, згідно з якими саме власник визначає порядок використання свого майна, у тому числі порядок отримання винагороди за таке (стаття 319 Цивільного кодексу України).

Враховуючи вищевказане, висловлюємо свої зауваження та пропозиції у додатку до листа. Порівняльна таблиця запропонованих змін до проекту Закону додається.

Тетяна Попова, Голова Ради Асоціації