Рівно через півроку – 30 березня 2018 го – Україна повинна перейти на сучасне цифрове телебачення. Але деякі великі медіахолдинги чомусь проти відключення аналогового мовлення. Хто заробляє на застарілому стандарті?

«При відключенні аналогового телебачення кожен із телеканалів, безумовно, втратить певну частину глядачів, які випадково вмикали ту чи іншу телепрограму. З іншої сторони,  у кожного телеканалу сформується своє ядро постійних глядачів, які будуть його цінувати та стежити за телепрограмою», – зазначив у репортажі Сергій Бойко, Голова Дисциплінарного комітету Телекомпалати України.

Також Сергій Юлійович відмітив, що дехто постійно «забуває» про альтернативу аналоговому телерадіоефіру – це кабельне, супутникове та інтернет-телебачення, що охоплюють значну долю українських домогосподарств. На його думку, перехід на цифру – дещо болючий, але неминучий процес для країни, яка прагне розвиватися.

І не залежно від того, як довго ми будемо відтерміновувати кінець ери аналогового телебачення, все одно 10 відсотків глядачів не встигнуть своєчасно перейти на цифру завдяки банальним лінощам.